Asmin’den Veda Günceli

Asmin - 29 Mayıs 2019

Merhabalar sevgili Mavi Manga ailesi, evet gene ben :p
Bu yazımın diğer yazımdan farkı, bir veda yazısı olması. Evet maalesef çok sevdiğim bu görevden ayrılma kararı aldım. Tam 3 sene oldu manga dünyasına katılalı ama zaman istediğimiz gibi şekillenmiyor. Birkaç hafta önce tam tersi bi yazı yazmıştım ama maalesef hayat şartları bazen önemli kararlar vermemize sebep oluyor. Bırakma sebeplerimlerimden bi tanesi sağlık problemi yaşamam, tabii sadece bu değil başka sebepler de var. Yalnız şunu bilmenizi isterim ki benim için gerçekten çok zor bir karardı; çünkü ucunda arkadaşlarıma yardım edememek, hem editlemekten hem de okumaktan zevk aldığım başta Yona olmak üzere birçok seriyi geride bırakmak vardı. Ama işte her şey istediğimiz gibi olmuyor. Serilerimi yarıda bırakmak istemezdim, bunun için gerçekten çok çabaladım ama olmayınca olmuyor işte… Bu sebeple artık daha fazla Manga dünyasına katkıda bulunmayacağımı anlayınca bu kararı verdim. Yalnız içimde uktelerim kaldı ve bunlardan birisi de 3 yıl boyunca emek verdiğim Yona’yı finale kadar yapamayacak olmam. Kısmet işte… Ama gözüm arkada kalmıyor; çünkü Yona’yı asıl sahibine ve benim biricik senseim olan Eva’ya teslim ediyorum. Artık Yona’yı onun sihirli ellerinden okuyacaksınız. 😉 Tabii editörlüğü bırakmam demek ekibi bıraktığım anlamına gelmez. Desteğim ve sevgim hep onlarla birlikte olacak. Ne demişler “Her şey biter, dostluklar baki kalır.” inşallah bu dostluğumuz ebediyen sürer.

(Şaka maka şimdi düşününce zaman nasılda akıp gitmiş tam 3 sene olmuş ya! Halbuki ne emellerim vardı 🙁 ilk başta temizlemeden başlamıştım ta ki adım adım yönetici olmaya kadar hedefliyordum. Daha darbe planlarım vardı ama maalesef yarı yolda pes ettim. Demek ki idealist bir yoldaş değilmişim püüü bana! Neyse belki bir gün :p)

Son olarak bir teşekkür konuşması da yapmam gerek: Başta gerek beni Mavi Manga ailesine kabul eden, bendeki sayısız emeği, desteği ve dostluğu için Evama sonsuz teşekkürler. Aynı şekilde kahrımı çeken ve her koşulda yardımını esirgemeyen diğer dostum Mayuma da çok teşekkür ederim. Ve tabii ki alttan devirme planı kurduğum bossu da es geçmeyelim. 🙂 Bana olan güveni ve desteği için ve ilk günlerdeki gibi sık konuşamasak da güzel arkadaşlığı ve dostluğu için Sumire’ye de çok teşekkür ederim. Burada tanıdığım, dostluğumuzun temelini burada attığım, bana olan güveni, samimiyeti ve her koşulda beni ayağa kaldırmak için desteğiyle bana güç veren Fumime de sonsuz teşekkür ederim. Tabii ki burada tanıdığım ve yanımda değerleri her zaman aynı kalacak olan diğer arkadaşlarım: The Baykuş, Hayal, The DirectEco, Rosamary, KomFlag, Hiro, Farrelleda, Minel, Zakkyliar, Psykhe-san, Tigergirl, Chizuru, Ki’zu ve adını yazmadığım diğer arkadaşlarıma hem destek hem de dostluklarından ötürü çok teşekkür ederim. Ayrıca sadık ve benden desteklerini esirgemeyen okuyucularım olan Scarlet ve Speedy’e ve diğer takipçilerime de çok teşekkür ederim. Hepiniz iyi ki varsınız! Ha bu arada herkese hayırlı ve mutlu bayramlar dilerim. Kalbinizde sevgi hiç eksik olmasın çünkü dünya sevgiyle güzelleşir. Kendinize iyi bakın canlar!

Son olarak size çok sevdiğim bir film repliğiyle veda edeyim:

Olur ya görüşemeyiz belki… İyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler!

 

Manga Adı Bölüm Çevirmen Editör
Akatsuki no Yona 175 Güncel Mayu Eva