Baksi’nin Aşırı Oyun İçeren Günceli

Sumire - 8 Aralık 2019

Eee madem kışa girdik en kalın montunuzu ve yorganınızı çıkarma vakti geldi. Malum soğuklaştıkça hava evde uzun süre kalma sezonu da açılıyor. Bu sezonu evde en çok çeviri yaparak ve oyun oynayarak geçireceğim. Oyun demişken bu güncelde en çok bahsedeceğim şeyin oyun olduğunu anlamışsınızdır sanırım :D.

Öncelikle giften de anlaşıldığı gibi bahsedeceğim oyun bu sene çıkmış olan Call Of Duty: Modern Warfare oyunu. Modern Warfare serisinin yenilenmesi ile birlikte bir sürü eski karakter geri geldi ama spoiler içermesini istemediğim için olabildiğince spoilersız yapacağım incelememi. Oyun 3 moddan oluşuyor; Hikaye, çok oyunculu ve co-op. Hikaye tam anlamıyla muazzam. Gerek karakterlerin hikayedeki davranışları gerek hikayede sunulan seçenekler. Hikaye modu size adeta savaşın içindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Hikayenin tek kötü tarafı ise normal bir Call Of Duty hikayesinden yarım saat bir saat daha kısa olması. Malum yenilenmiş serinin ilk oyunu olunca prolog için kısa olması gerekiyordu. Çok oyunculu moduna gelelim. Ah şu çok oyunculu… Zevkli olmasının yanı sıra çok oyunculuyu zevksiz kılan o kadar çok şey var ki… Silahların dengesinden tutun oyunda en yüksek sesli olan şeyin sizin ayak sesiniz olmasına kadar… Claymore mayınlarının her yerde olması size koşmamaya itiyor, bu da Modern Warfare oyununun Call of Duty serisindeki en yavaş oyun olmasına zorluyor (Özellikle camperlar). Ama mod çokluğu ve klasik para gerektirmeyen ilerlemeye bakarsak serinin para konusunda kutu sistemine ya da saçma paragöz sistemlerine gitmediğini görüyoruz. Co-op moduna gelirsek… Bahsetmesem daha iyi.

Genel bakışa gelirsek eğer oyun grafik olarak M Ü K E M M E L. Silahınızdaki dumanlarının çıkış yerindeki küçük detaydan tutun karakterinizin kıyafetinin rüzgar ile hareket etmesine kadar detaylarla dolu. Oynanış bakımından controller o kadar yumuşak ki anlatamam. Ben Modern Warfare e 8/10 veriyorum (lütfen serverları düzeltsinler)

Serinin yeni oyunu hakkındaki görüşlerimde bu kadar bir dahaki Baksi güncelinde ise belki başka bir yeni oyun veya animeden bahsederim, hoşça kalın.

 

Manga Adı Bölüm Çevirmen Editör
Ghost Teller 43 Ageha Friolero-Hayal
Guomin Laogong Dai Huijia 94-106 Sumire-Fuwa Fuwa Zompir
Kudamimi no Neko 19 Sumire Psykhe
Revival Man 43-44 Sumire Speedy
Wind Breaker 2. Sezon 21-22 Yuki-Fuwa Fuwa Speedy
Witch Workshop 9 Elegy Blackie