Forgetten Children Günceli 2

Sumire - 27 Ekim 2019

Merhabalar sevgili Mavi severler… Ben uzun zamandır gruba çok da yararı dokunmayan pasif çevirmen Forgetten. Şu an çok sevgili (!) kan bağları sağ olsun sırf bir düğün uğruna şehir dışında sürünmekte ve silah zoruyla (?) bu günceli yazmaktayım.
Yaklaşan vizeler ve üniversitede tekrardan sınava hazırlanmanın birleşimi bir gerginlikle dolu olan bu insancığın yazısı da çok kaliteli çıkmayacaktır belki ancak umarım okursunuz ve okuyorsanız da teşekkür ederim. Şu ana kadar yazımda neyden bahsedeceğimi bilmediğimden lafı geveleyip durdum.
Biliyorsunuz bu ara bir Joker furyası var. (Joker diye yazılır Cokır diye okunur lütfen.) Benim filmi izlediğim seans ek, salon küçükken üstüne bir de etraf sürü hâlinde gelmiş ergen tayfasıyla dolu olunca katlanılamaz bir hâle gelmiş o salondan sağ çıkmışım ama bir bakmışım filmi adam akıllı anlayamamışım. Neyse bu ergenler filmden çıktıktan sonra filmi anlamadıkları için “Huaağ film iğrençti” gibi tabirleri ne kadar kullanmış olsalar da film iğrenç değildi. Tabii ki de “bence” değildi. Joker’ın backstory’sini izlemiş anlamış olduk ki senaryo da güzeldi bence. Zaten uzun zaman sonra Joker’ı adam akıllı oynayabilme kapasitesine sahip bir insan bulmuşken izlememek de olmazdı. (Jared Leto için senaryo kurbanı olduğu fikrine katılanlardanım.) Joaquin Phoenix’le benim ilk tanışmamdı bu film – yani sanırım lütfen dövmeyin- ve evime dönünce -vizeler de geçince- ilk işim filmlerini izlemek olacak sanırım. Sizin de film ve Phoenix hakkında düşüncelerinizi yorumlarda bekliyorum. Bu kısa güncel için özür diliyor okuduğunuz için de teşekkür ediyorum. Herkese mutlu,huzurlu bir pazar günü diliyor köşeme çekiliyorum.

(Ya bir de bana şurada reading slump’tan çıkmak için güzel psikolojik gerilim,polisiye,bilim kurgu,fantastik kitapları da önerirseniz çok makbule geçer. -Ama fazla da önermeyin şimdi canım çeker öğrenci adamım ben- Şimdiden teşekkürler.)

Önemli Sumire notu: Kokoro Botan, Gozen 0-ji Kiss Shi ni Kite yo, Window Beyond Window (yaoi) ve Room to Room (yaoi) serileri için editör arayışındayız. Önden okumak isteyen, bu seri yarım kalmasın ben yaparım diyen güzide editörleri bekleriz ??

 

Manga Adı Bölüm Çevirmen Editör Temizleme
Akatsuki no Yona 181-182 Güncel Sumire Eva
Arrogant CEO: Wife Hunter 36 Sumire Luka (ArazNovel)
Charlotte Has Five Disciples 2-4 Farrelleda Hayal
My Giant Nerd Boyfriend 331-334 Sumire Sumire Friolero
Otome Youkai Zakuro 23-24 Mayu Farrelleda
Phantasmal Tale Under

the Moonlight

66-68 Mayu Farrelleda
Safely Endangered 221-344 Sumire Friolero – Hayal –

Gilbert – Mayu –

Sumire

Trinity Wonder 65 Ki’zu Zompir
Tsubasa to Hotaru 38 Fuwa Fuwa Farrelleda
Window Beyond Window 32 Fuwa Fuwa Zompir