Forgetten’dan Karantina Maceraları Günceli

Sumire - 19 Mayıs 2020

Selamlar pek sevgili mavi sever insanlar. Ben öldü mü kaldı mı belli olmayan çevirmen Forgetten. Bu haftaki güncel yazma görevi bana ait.
Şimdi… Biliyorsunuz bu hafta içerisinde çarşamba günü 14 yaş altı ve cuma günü de 14-20 yaş arası uzun bir süre sonrasında dışarı çıktı. Ben de ikinci gruptan biri olaraktan cuma günü, iki ay üzerine dışarı çıkmış bulundum. Başımda şapka -ziyadesiyle güneşe tepki gösteren bir cildin getirisi- yüzümde maske, cebimde ne olur ne olmaz bulundurduğum kimliğimle dışarı çıkıp biraz yürüdüm. Bu sıcak ve nemli havalarda sadece yarım saat maske takıp yavaş tempoda yürümeme rağmen bunalmışken ve durumlarını daha iyi anlamışken buradan bu süreçte görevinin başında bulunup hastalarla her türlü riske rağmen sonuna kadar ilgilenip kendilerini korumak için bu maskeleri gün boyu takmak zorunda kalan tüm sağlık çalışanlarına da sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum tekrardan…
Tekrardan dışarı çıkma konusuna dönersek yürürken her maskesiz veya maskesini naçizane (!) yüzü yerine çenesine takan herkese vebalı gibi bakıp uzaklaşma dürtüsü göstermek gibi aksiyonları geçersek sokakların hala kalabalık olması ve etrafta bir şeyin değişmemiş olması can sıkıcı bir durum. Hatta eve dönüş yolunda karşıdan karşıya geçerken yanımdan geçen iki maskesiz ve kol kola yürüyen kızlardan birinin elinin annemin eline değmesiyle cebinden kolonya çıkarıp cüzzamlı birine dokunmuşçasına eline döküp temizlemesinin üzerinden 1 gün 9 saat 46 dakika geçmiş durumda. Bunları da geçer isek sokakları aslında hiç özlemediğimi daha iyi fark ettim. Aranızda çarşamba olsun, cuma olsun fark etmez, uzun zaman sonra dışarı çıkanınız varsa yorumlarda buna benzer tuhaf (?) davranışlar görmüşseniz yazabilirsiniz.
Gelelim öbür konuya. Biliyorsunuz üniversitelerde finaller yüz yüze yapılamayacak ve dijital ortamlarda veya ödev yoluyla halledilecek. Daha online ders sisteminde sıkıntı çıkmış bir kurum olan okulum finalleri dijital yolla yapacağını açıklamış ve bana kara bahtımı sorgulama fırsatını tekrar tanımış durumda. Üniversite okuyanlarınız varsa sizlerde bu konuda ne yapılmış durumda, yorumlarda buluşalım.
Bu ne olduğu belirsiz yazımı okumaya vakit ayıran/ayırmayan herkese teşekkür ediyor, en yakın zamanda tekrar görüşürüz diyorum. Hepinize iyi günler. Sağlıcakla kalın…

 

Manga Adı Bölüm Çevirmen Editör
Aharen-san wa Hakarenai 31-38.5 Mayu Farrelleda
Akagami no Shirayukihime 50-52 Yuki Farrelleda
Drifters 78 Ki’zu Farrelleda
Kudamimi no Neko 40-43.4 Güncel Mayu-Sumire Psykhe
PAID 20 Fuwa Fuwa Sakura
Penthouse XXX 23-25 Fuwa Fuwa Sakura
Room to Room 15 Yuki – Fuwa Fuwa Sakura
Trinity Wonder 68 Ki’zu Lelouch
Window Beyond Window 37-38 Fuwa Fuwa Sakura