Handa’ya 3 Kala Günceli

Mayu - 10 Mart 2019

Merhaba arkadaşlar. Evet, yine ben Mayu ? Yine Farrelleda‘yla bir güncel yazıyoruz. Güncelin adının böyle olmasının nedeni, Handa‘nın finalini vermiş olmamıza rağmen geriye 3 ekstrası kalmış olmasıdır. Handa-kun‘un 31.bölümü final bölümüdür. 4 bölüm de ekstrasıdır. Onu da haftaya verip tamamen bitireceğiz ve bir maceranın daha sonuna geleceğiz ?

Öncesinden bahsedeyim. Handa-kun‘da günceldeyiz sanıyorduk. Ki ben biraz dolaşırken internette finale dahil tüm bölümlerini buldum xD (Farrelleda beni bir güzel pataklamış olabilir ? Ama ben pişman değilim ?) Tabii bu haberi koşup Farrelleda‘ya yetiştirdim ? (Sevinmiştir herhalde ?)

(Handa = Mayu, kedi = Farrelleda)

Ondan sonra tabii ki her şeyi onun üstüne bırakmadım ve yardımına koştum. Dedim nasılsa Barakamon çeviriyorum, Handa‘yı da çevirip bitirelim ? Ben çevirdim bir iki bölüm tabii Farrelleda‘mız o sıralar iş yüzünden yoğundu ve yapamadı. O arada aramıza Speedy katıldı ve nereden açıldı konusu bilmiyorum ama sonunda Speedy editörü oldu ? Bir şekilde çevirisini bitirdik ve Speedy de hızlı bir şekilde editledi sağ olsun. Son üç ekstrasını haftaya vereceğiz daha önce de dediğim gibi ? Ve Handa-kun‘da böyle bir sona erişti. ?

Handa-kun‘un animesini henüz izlemedim ama mangasında kahkahalarla güldüğüm yerler oldu ?? Siz de Handa‘nın lise hayatını mutlaka okumalısınız. Eminim çok eğleneceksiniz ? Şimdilik benden bu kadar. Sözü Farrelleda‘ya bırakıyorum~ Ve şimdiye kadar çeviride emeği geçen Zakkyliar, TheDirectEco, Friolero, Hiro ve Farrelleda‘ma çok teşekkür ederim. Temizlemede emeği geçen Asmin ve Mrv173‘e de çok teşekkür ederim. Ve editte emeği geçen Blackie, Farrelleda ve Speedy‘ye çok teşekkürler. Ellerimize sağlık millet~ ?

Bu da Barakamon‘dan bir ekstra olsun ?

Mayu’dan son not: Kaptan Marvel sinemalarda… Mutlaka gidin ?

Merhabalar gene biz ve gene finalimsi bir güncelle karşınızdayız. Bu mangayı tanımlamam gerekseydi ”Bir yalandan doğan trajikomik olaylar silsilesi” derdim herhalde. Size tavsiyem Handa-kun‘a hiç başlamadıysanız okumayın bu mangayı, animesine de bakmayın hatta. Bir iki bölüm bakmış ya da okumuşsanız dahi kapatın, aklınızdan çıkarın. Handa-kun‘un daha ne kadar yanlış anlaşılmalar silsilesine karışacağını kestiremiyorsanız kıyısından dahi geçmeyin. Çünkü bir sınırı yok. Hayatımda bolca kahkaha var, başkasının talihsizliğine gülecek insan değilim diyorsanız da okumayın. Dediklerimi kulak ardı edip hala okumakta ısrarcıysanız da kahkaha eşliğinde sık sık ”Bu kadarı da olmaz!” diyeceksiniz muhtemelen ama cevabı hemen bir sonraki bölümlerde alacaksınız ”Bu kadarı cidden oluyor!”.

Özel teşekkürler;

Bu ve daha nice mangayı rayına oturtup finale taşımamda en büyük motivasyon kaynağım olan Mayu‘ya cidden çok teşekkür ediyorum.  Çeviride büyük emeği olan Ex Çevirmenim Hiro‘yu da kınıyor, yazdığı taraflı çeviri notlarını şahsına iade ediyorum! Son bölümlerde hızlı editi ile Speedy‘ye de teşekkür ediyor, ismine yaraşır bir şekilde yaptığı editlerden dolayı ileride oluşabilecek her türlü ortaklığın önünü açılmamak üzere kapatıyorum. Tüm emeği geçenlere teşekkür edip bu köşeyi sonlandırayım artık. Keyifli okumalar Sayın Mavi Manga Okuyucuları. Ben Handa-kun‘u okumayın dedikçe siz ne yapıyorsunuz? Hemen gidip Handa-kun‘u okuyorsunuz, değil mi?

Eda’dan not: Mayu, haber ettiğin için sağ ol. Gifler yakıyor bu arada.

Eda’dan not 2: Yazımda atıfta bulunduğum kitap, dizi Talihsiz Serüvenler Dizisi.

Sumire’den not: Akatsuki no Yona serisi, çevirmen-editör müsait olunca hızlı bir şekilde gelecektir. Gelmeyen diğer tüm serilerimiz de aynı şekilde.

Manga Adı Bölüm Çevirmen Editör Temizleme
21 Melodies for Sakamoto 0 – OneShot Mayu Mayu-Sumire
A Hero Can’t Go On A Journey 0 – OneShot Freij Suga
Anata no Kage wo Ou 0 – OneShot Freij Suga
Arakawa Under the Bridge 241-244 Deuce Eva
Black Torch 7-12 GÜNCEL luciddream Psykhe-Suga-Zompir
Eggnoid Sezon 3 64-66 Asha Speedy
Hajimari no Niina 8-9 Cain Eva
Handa-kun 29-31.5 FİNAL Mayu-Farrelleda Speedy-Farrelleda
Kore ga Koi to İu Naraba 6-9 Fuwa Fuwa-Mayu Psykhe Victorica
Migi Tonari no Ukyo-san 0 – OneShot Sakata Mayu
My Giant Nerd Boyfriend 275-277 GÜNCEL Sumire Sumire
Revival Man 33-34 Asha Speedy
T-sensei 23 GÜNCEL Mayu Eva
Trinity Wonder 47 Ki’zu Zompir
Wind Breaker Sezon 2 7 Mayu Suga