Ran to Haiiro no Sekai ve Yajirobee Final Günceli~

Farrelleda - 1 Mart 2019

Merhaba arkadaşlar, Ben Mayu. Ran to Haiiro no Sekai ve Yajirobee‘nin çevirmeniyim. Bugün gözlerimde yaşlar en sevdiğim serileri bitiriyoruz ? Ran özellikle benim bebeğimdir ? Bitmelerine üzülsem mi sevinsem mi bilmiyorum ?

Ran‘ın ilk bölümünü vereli 2 yıl oluyor. İlk bulduğumda seriyi “Hemen çevirmeliyim!!” diye düşünmüştüm. Eva‘m da sağ olsun beni kırmayıp editörüm olmuştu ? Sonradan bu sevgimi Farrelleda‘ya bulaştırıp onu da çevirmen olarak aldık Ran‘a ? Bütün Mavi’ye Ran sevgimi yaydım sanırım. Lütfen siz de okuyun ve herkese yayın ? Ve yorumlarınızı eksik etmeyin ? Ve seride emeği geçen Farrelleda, Eva ve Artist‘e çok teşekkür ederim. Bir seriyi daha bitirdik. Ellerinize emeklerinize sağlık ?

Ran to Haiiro no Sekai‘in içeriğine gelecek olursak, fantastik ve büyü dolu bir dünyada geçiyor. Minik Ran‘ımızın maceraları, onun ve çevresindekilerin hayatlarını, mangakamız İrie Aki çok güzel bir şekilde yansıtmış. Çizimleri de bir ayrı güzel ? Hem güzel şeyler yaşandı hem de üzücü, acı verici şeyler… En sevdiğim karakterler Ran ve Outarou oldu. Outarou‘m zaten başlı başına yetiyor seriye ?? Her bir karakter bir şeyler katıyor ve gereksiz hiçbir şey bulamazsınız. Fazla spoiler vermeden burada bırakıyım. Okuyun ve görün diyorum. Asla pişman olmazsınız ^^ İrie Aki‘nin diğer serilerinde görüşmek üzere ?

Yajirobee‘ye gelecek olursam… O da çok sevimli bir seridir. Haru ve Seiji‘nin birlikte nasıl olgunlaştıklarını görüyoruz. Hayattan kesitler türünde bir manga arıyorsanız tam size göredir. 10 bölüm olması bence çok kötü. Daha fazla okumak ve çevirmek isterdim. Ama Yamakawa Aiji burada bırakmayı uygun görmüş. Farrelleda ile ben Yamakawa Aiji‘yi de çok severiz. Ve bu sevgiyle size Yajirobee’yi sunduk. Ellerimize sağlık Farrelleda’m ?? Keyifli okumalar dilerim ve diğer serilerde görüşmek dileğiyle… Hoşça kalın. ?

Eva’dan: Hepimizin ellerine sağlık ?

Merhabalar, ben de Farrelleda. Yine ve yeniden final günceliyle karşınızdayız. Sevgili Mayu çok güzel özetlemiş mangalarımızı bu yüzden iki manganın da yapım sürecine dahil olmamdan bahsedeceğim biraz. Ran‘ı sitemizde yapıldığı gibi okumam bir oldu ki okumamla da bir parçası olmak istemem gecikmedi. Önce mangaya ufak ufak  övgüler yağdırdım ardından gizli niyetlerimi saklayamayarak Mayu‘ya açıldım. Tabii ne kadar sevdiğimi görünce (Ran‘a yaptığım aşk itirafları ve bana olan zaafı sağ olsun) kıramayıp kabul etti sağ olsun. İkinci kozum Eva-san‘dı tabii. Olmazsa onun peşine düşecektim. Favori karakterlerim Mayu’nun aksine hep Jin ve Sango oldu. Benim gibi onları severek takip etmişseniz finalde sizi büyük bir ……. bekliyor. Üzgünüm spoiler veremem çünkü Mayu dün kibarca beni tehdit- yani uyardı!! Ama cidden okuduğunuzda karşılaşacağınız …….. benim kadar sizi de ………. eminim. Yıldızım pek barışmasa da Outarou‘nun ……….. beni de derinden ………. Mayu‘nun da dediği gibi Ran sevgisini benimle de paylaştığı için çok çok teşekkür ediyorum ona. Her dakikasında zevk aldığım bir manga oldu.

Yajirobee maceram ise. Ortak okuduğumuz mangaları sayesinde Mangakayı ne kadar sevdiğimizden bahsederdik hep Mayu’yla. Hikayelerindeki naifliği hep sevdim. Tabii bensiz bir mangasını almış Mayu!! Görmemle kan beynime falan sıçramadı ama anında yazıp itiraz kabul etmem bu manganın editine talibim diye kapısına dayandım kibarca. O da bekliyor olacak ki beni anında kabul etti. Tuzağına düştüm belki de belli mi olur.

Özetle, ikisi de çok severek yaptığım mangalar oldular. Ran için, yılmadan çevirdiğim bölümlerin ses efektlerini yapan Mayu‘ya çok teşekkür ederim. Bir türlü izin vermedi zira teşekkürüme. Emeği geçen Eva-san, Artist, Mayu ve benim de emeğimize sağlık. Siz Mavi Okuyucularımıza da keyifli okumalar dilerim. Selametle kalın.

Ageha’dan bir not: Ghost Teller’ın yapılmasına yardımcı olan herkese teşekkür ederim ❤

Fri’den Dip Köşe: Ghost’ta emeği geçen sayısız isme kucak kucak teşekkürler. Siz el atmasaydınız bitmezdi. ^^ (Tembel değilim lütfen.)

Manga Adı Bölüm Çevirmen Editör Temizleme
Akagami no Shirayukihime 42 Mayu Farrelleda Victorica
Dead Dead Demon’s Dededededestruction 49 Ki’zu Zompir
Ghost Teller 10-39 FİNAL Ageha-Mayu-Sumire-Baksi55-Aimi-NightRaid-Freij-Ki’zu Friolero-Speedy-Hayal-Mayu-Ki’zu-Sumire-Gilbert-Zompir Gilbert
Kore ga Koi to İu Naraba 3-5 Fuwa Fuwa Psykhe Victorica
My Giant Nerd Boyfriend 265-274 GÜNCEL Sumire Speedy-Sumire Friolero
Ran to Haiiro no Sekai 35-48 FİNAL Mayu-Farrelleda Eva Artist
Room to Room 2 Fuwa Fuwa Suga
Tate no Yuusha no Nariagari 52 GÜNCEL Mayu Eva
Trinity Wonder 44-46 Ki’zu Zompir
Trump 52-55 Sezon Finali Ki’zu Hayal
Yajirobee 8-10 FİNAL Mayu Farrelleda