SUGA’NIN SON GÜNCELİ

Suga - 16 Eylül 2019

Merhaba Sevgili Mavi Manga Okuyucuları,
Beni tanımayanlar için Akatsuki no Yona, A Hero Can’t Go On A Journey, An Always Available Man, Anata no Kage wo Ou, Birthday of Love, Buzzer Beater, Hajimari No Natsu, Hotel Traffic, Kokoro to Karada no Hazama, Man vs Dog, Musubenai Necktie, Oboreru Hito, She is a Slow Walker, Room to Room, The Goldfish Osushi, Voice of Love, Wind Breaker, Window Beyond Window gibi serilerin editörü, birkaç grupta daha sayısını bilmediğim kadar bölümü olan Emekli Editör’üm. Evet, doğru okudunuz, emekli oluyorum, bu benim son güncelim ☹

Mavi Manga ilk editörlük deneyimi kazandığım yer, 30 gün 30 bölüm misyonu ile başladığım bu yolda bölümler katlandı, çok hoş seriler editledim. Şansımdır ki hep çok iyi çevirmenlerle çalıştım. Bazı seriler yordu ama genel itibari ile bu işten çok zevk aldım.

Lafı fazla uzatmayayım. Mavi Manga’da başlayan manga serüvenimi dersler, tez gibi nedenlerle sonlandırıyorum. Bugüne kadar çevirisini editlediğim AnitaBlake’e, Deuce’a, Eternal’a, Freij’e, Fuwa Fuwa’ya, Hiro’ya, Ki’zu’ya, Mayu’ya, Momo’ya, Sachico’ya, Shadowmere’e, Sumire’ye, Talhatistik’e, Tigergirl’e teşekkürlerimi sunuyorum. Serilerimin editinde yardımcı olan emekçi editör arkadaşlara da editörlük gibi meşakkatli bir işi yaparak mangaları okuyucularla buluşturdukları için teşekkürler. Emeklerinize sağlık.

Grup arkadaşlarım vakit ayırıp bana veda etmediler ama ben buradan hepsine veda ediyorum. Kendinize iyi bakın.

Bugüne kadar serilerimi takip eden, etmeyen tüm okuyuculara teşekkür ediyorum, hayatınızda başarılar. Geheimnis ve Dark_fire’a ise editörlük hayatım boyunca hangi grupta olursam olayım serilerimi takip edip, yorumlarını esirgemedikleri için ayrı bir teşekkür.

Yineleyelim, HeForShe kampanyasına desteklerinizi bekliyorum.

https://www.heforshe.org/tr

Manga Adı Bölüm Çevirmen Editör Temizleme
Arrogant Ceo: Wife Hunter 16-22 Sumire Luka (ArazNovel)
Ashi-Girl 40-42 Cain Eva
Guomin Laogong Dai Huijia 60-62 Zompir Zompir
Kongou Banchou 63-67 Baksi55 Eva
My Giant Nerd Boyfriend 323 Sumire Sumire Friolero
Necromancer 60-61 FİNAL Sumire Zompir
Sugar*Soldier 31 Sakata – Mayu Psykhe
Wind Breaker 2. Sezon 15 Fuwa Fuwa Speedy
Window Beyond Window 27-29 Fuwa Fuwa Zompir
Zero Game 16 Sumire Hayal