Teker Teker Gelin Günceli

Asha - 28 Nisan 2019

Merhaba sevgili Mavisular, Mavicanlar. Ben Eggnoid, Nijiiro Days ve Revival Man çevirmeni Asha. Güncel sırasının hiç çaktırmadan, bir anda, pıt diye bana gelmiş olmasından kaynaklı şaşkınlığımı üstümden atamamış bir şekilde yazıyorum. Ekibe katılalı bir sene olmadı sanırım. Bu da ilk güncelim, saçmalayacağım biraz.

Ekibin pek sesi soluğu çıkmayan elemenlarındanım zaten. Uzatmalı öğrencilik hayatımın bilmem kaçıncı sınav dönemi bir çeşit tükenmişlik sendromuyla birleşince çevirilere uzuuuun bir süre ara verdim, bundan ötürü vicdan azabı çekiyorum. Hele Revival Man! Bayadır askıda duran seriye bir heves başladık derken benim yüzümden ancak 4 bölüm verebildik. Neyse, sağlık olsun. Bu günceli bir ‘Silkelen ve kendine gel!’ işareti olarak görüyürum ve çeviri hayatıma geri dönüyorum.

Aslında bu bir Endgame günceli olur diyordum ama birkaç mani çıkınca henüz gidemedim filme. Üstüne bir de spoiler yemekten asla gocunmayan şahsımı bile isyanlara sürükleyecek birtakım kötücül hadiseler yaşandı. Birkaç gün gecikmenin bedeli bu olmamalıydı diye düşünüyorum. Twitter’da isimlerini spoiler olarak değiştiren ve milleti takiplemeye başlayan hesaplar ve bunları ss alıp timeline’a düşüren şahıslar, hepinizin kalbi kararmış! İnsan insana bunu yapmaz. Ben teori videosu bile izlemedim heyecanı kaçmasın diye! Gerçi yemeksepetinden bile spoiler yiyen varmış. Gel de Thanos’a hak verme!

Nisan’ın ikinci yarısı aşırı dolu dolu başladı. Bugün Shingeki no Kyojin 3. sezon 2. kısım başlıyor. Hop oturtup hop kaldırtan bir sezon olacak, mangayı takip etmeyenler kemerlerini sıkı bağlasın. Game of Thrones son sezon geçenlerde başladı, diziyi izlemeyi bıraktım gerçi. Kitaplardan da ümidim kalmadı, George dedem yazmayacak belli yani. Yine de tüm bu gelişmeler karşısında teker teker gelin, demekten kendimi alamıyorum.

Son olarak takiplemek isteyen olursa diye doğru düzgün ilgilenmediğim, amatörün de amatörü skalasındaki çizimlerimin bulunduğu instagram hesabımı iliştiriyorum şuraya.

https://www.instagram.com/heavenlyblue___/

Çizimler benim bir dönemki Noblesse takıntım ve fiction yazma girişimimden oluşmakta. Uzun zamandır çizmiyorum, umarım yakın bir gelecekte ilgilenebilirim bu konuyla. Buraya kadar okuyanlara çok teşekkürler saçmalamamı dinlediğiniz için, görüşmek üzere.

 

Manga Adı Bölüm Çevirmen Editör Temizleme
Akatsuki no Yona 174 GÜNCEL Sumire Asmin
Gozen 0-ji, Kiss Shi ni Kite yo 11-12 Cogin Kirke-Arella
Hokuhokusei ni Kumo to Ike 4-7 GÜNCEL Mayu Eva
Jaryuu Tensei 20.2 GÜNCEL Baksi55 Eva
Kudamimi no Neko 11 Sumire Psykhe
Prickly Day Oneshot Mayu Zompir
Real 17 Sumire Eva Melodi
Something About Us 13 Farrelleda Hayal
Tate no Yuusha no Nariagari 54 GÜNCEL Mayu Eva
Trinity Wonder 59 Ki’zu Zompir
Zero Game 9 Sumire Hayal