Yeni Yıl Günceli

Victorica - 29 Aralık 2019

HERKESE MERHABALAAAAR!!

Geldik 2019 yılının son günceline. Eskisi kadar olmasa da hala bir yerlerde tombala oynayan aileler, yanmaktan son dakika kurtulan hindiler, ‘’Yılbaşında zam gelecek.’’ haberleri, mandalina soymaktan mandalina kokan eller, fütursuzca yenilen tuzlu fıstık ve sonrasında beraberinde getirdiği çatlayan dudak acısıyla birlikte içinde bulunduğumuz yılın son 10 saniyesini saymak ve bunun gibi niceleriyle bu yılı da uğurlayacağız gibi gözüküyor (Bu cümleyi tek seferde anlayana ikramiye veriyorlarmış.). Bazılarına göre yılın son iki hanesinin değişmesi bazılarına göreyse umut dolu günlerin bizi beklediği 2020 yılını elimize gözümüze bulaştırmadan bitirmeyi dilerim.

Şimdi belki de hepinizin başına gelen bir anımı paylaşacağım. Yılbaşında hayal kırıklığına da uğratabilen; nadir de olsa sevindiren yılbaşı çekilişlerine her sene ‘’Önümüzdeki sene katılmayacağım.’’ diyerek bu sene de katıldım… Olayın şakası şurada başlıyor: Evimin konumuyla okulumun konumu pek yakın olmadığı için yurtta kalıyorum ve odam iki kişilik. Ben ve biricik oda arkadaşım. Malum yurt köşeleri… Sıkıcı geçecek bir yılbaşı bizi bekliyor. Biraz da işin içine neşe katmak için çekiliş yaptık (Mantık aramayınız.). Madem kimin kime çıkacağı çok zor olacak (!) hediyeye belli başlı şartlar koymaya karar verdik. Şartların içerisinde hediyenin boyutunun 10-30 cm aralığında olması, renginde siyah barındırmaması, 5-29.98 fiyat aralığına sahip olması, giyilecek bir şey olmaması, kırtasiye ürünü olmaması, hediye üstünde yazı olmaması ve yılbaşı konsepti içermemesi gibi şartlar var. Ayrıca ihlal edilen her kural sayısı kadar da ceza belirledik. ‘’Vize haftası peşine gelen uykumuzu haram ettiren ara sınavlar ve ödevler yetmiyormuş gibi finallerden önce son darbeyi de bizim vurmamız lazım.’’ mantığıyla yaptığımız bu kuralların altına imza atıp odanın başköşesine asmayı da ihmal etmedik.
Yeni yıl işin bahanesi kendinizi mutlu etmeyi unutmayın. Havalar soğumaya başladı kendinize fazladan dikkat edin. Vee Mavi Manga’yı 2020 yılında ziyaret etmeyi unutmayın. Yeni yılınız kutlu olsun Mavi Manga Ailesi.

 

Manga Adı Bölüm Çevirmen Editör
Akatsuki No Yona 184 Sumire Eva
Ake no Tobari 157-160 Güncel Mayu Eva
Arrogant CEO: Wife Hunter 45 Sumire Luka (ArazNovel)
Guomin Laogong Dai Huijia 118-122 Sumire – NightRaid –
Fuwa Fuwa
Zompir
Hakoniwa no Fräulein 1 Yeni Seri Yuki Speedy
Revival Man 47 Sumire Speedy
Siren’s Lament 68-69 Sumire Speedy
Wind Breaker 2. Sezon 27 Yuki – Fuwa Fuwa Speedy